Linux serverNETWORK ADMINISTRATIONS

#33 GPO – Skopiowanie plików na pulpit użytkownika domeny | Lektor PL

W jaki sposób skopiować pliki na pulpit użytkownika domeny przy pomocy GPO (Group Policy Object)? Zapraszam na https://beitadmin.pl. Więcej 👇👇👇

💡 Jeżeli Masz pomysł dotyczący tematu lub usprawnienia zarówno bloga jak kanału, pozostaw taką propozycję poprzez anonimowy formularz.

https://beitadmin.pl/pomysly

Chcesz zawsze pozostać na bieżąco z informacjami ze świata Administratora IT? Dołącz do mojego newslettera:

📩 Zapisz się na newsletter:

https://beitadmin.pl/newsletter

🔔 Subskrybuj mój kanał –

https://beitadmin.pl/obserwuj

Tworząc #beitadminpl (np. kursy i tutoriale) najwyższą wartością jest dla mnie Twój czas. Moja strategia polega na tym, aby dotrzeć do źródła tematu i świadomie odrzucić niepotrzebne elementy. W ten sposób w prostych słowach wyjaśniam Ci to, co jest naprawdę istotne. Dokładam wszelkich starań, aby materiały były wartościowe dlatego też czasami filmy będą dłuższe.

Znajdziesz u mnie filmy dla Administratora Windows, GNU/Linux. Główne tematy moich filmów to m.in: Windows Server 2016/2019, Centos/RedHat 7 oraz 8) ale również Docker, Ansible oraz bazy danych (głównie PostgreSQL). Dodatkowo zawsze dbam o to, aby treści na filmach były maksymalnie aktualne.

#GPO
#Pliki_na_pulpit
#Użytkownik_domeny
#AdminKurs
#beitadminpl

source

centos 7

2 thoughts on “#33 GPO – Skopiowanie plików na pulpit użytkownika domeny | Lektor PL

  • Brakowało mi takiego kanału po polsku, kopalnia złota dla mnie czyli osoby która się uczy 🙂 Czy jest szansa na jakieś materiały z sccm’a i exchange? (Typu tworzenie skrzynek, nadawanie uprawnień i inne tego typu rzeczy)

  • Polecam wskazać "Pulpit wszystkich użytkowników" jako miejsce docelowe jeżeli nie chcemy dodatkowo duplikować sobie tych samych ikon na wielu profilach. Dodatkowo warto korzystać z ścieżki UNC w formie nazwy DNS co ułatwi ewentualną readresację serwera plików lub klastra takich serwerów w przyszłości. Co do samych ikon to ze względu na możliwą segmentacje sieci i zmiany w niej warto stworzyć sobie np. ukryty folder na dysku systemowym (C:) i to tam kopiować wszelkie ikony. Zawsze pozwoli nam to zabezpieczyć się na wypadek gdy udział z ikonami jest niedostępny a aplikacje produkcyjne wciąż działają prawidłowo (nie będzie znikających ikon – odwołań do stron w intranecie).

Comments are closed.