Steenbergen Stipendium 2014
Het Nederlands Fotomuseum presenteert van 6 september tot en met 2 november het werk van de genomineerden van het Steenbergen Stipendium 2014, dé toonaangevende prijs voor jong fotografietalent in Nederland. Op 15 oktober maakt de jury de winnaar van het Steenbergen Stipendium 2014 bekend.
Jury & selectie
De jury, bestaand uit Sterre Sprengers (voorzitter Steenbergen Stipendium, beeldredacteur De Correspondent), Jaap Scheeren (fotograaf en eervolle vermelding Steenbergen Stipendium 2003) en Caroline von Courten (promovendus in fototheorie, Universiteit Leiden), bezochten deze zomer de eindexamenexposities van verschillende kunstacademies in Nederland om vijf (foto)projecten te selecteren. Ze hebben vijf afstudeerprojecten van studenten aan kunstacademies genomineerd. De genomineerden maken kans op het winnen van de stimuleringsprijs van 5.000 euro.
Genomineerden Steenbergen Stipendium 2014
De genomineerden zijn:
o Ad van der Koog (1962), Winterreise, www.ljuxx.com
AKV|St. Joost, Breda
o Olya Oleinic (1991), Universal guide to everything, www.cargocollective.com/olya-o
Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten, Den Haag
o Carilijne Pieters (1991), De liefde is alles, hè, www.carilijnepieters.nl
Hogeschool voor de Kunsten Utrecht, Utrecht
o Jannemarein Renout (1969), Scan2400, www.jannemareinrenout.nl
Gerrit Rietveld Academie, Amsterdam
o Lisa-Marie Vlietstra (1990), KIJK EENS NAAR MIJ / LOOK AT ME, www.lisamarievlietstra.tumblr.com
Gerrit Rietveld Academie, Amsterdam
Tentoonstelling
Van 6 september tot en met 2 november 2014 is het werk van de genomineerden te zien in een groepstentoonstelling.
Uitreiking en publieksprijs
Op woensdag 15 oktober 2014 maakt de jury voor de zeventiende keer de winnaar van het Steenbergen Stipendium bekend. Net als bij de vorige edities, zal er ook dit jaar een publieksprijs zijn. Van 6 september tot en met 12 oktober kan het publiek op zaal en online via de Facebook pagina van het museum stemmen op zijn of haar favoriete werk. De winnaar van de publieksprijs wordt ook tijdens de uitreiking op 15 oktober bekend gemaakt.
cisco academie